İçeriğe geç

Kelime Defteri

Kelime Defteri-kitap-yorumu
Daha önce tanıttığım Bülbülü Öldürmek, Cesur Yeni Dünya,Dönüşüm, Ermiş, Gençlerle Başbaşa  kitaplarının yazılarına isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Yazar : Nazan Bekiroğlu
Sayfa Sayısı : 253
Yayınevi : Timaş Yayınları

Daha önce bu sitede sizlere Elfida Nazan Bekiroğlu‘nun Nun Masalları kitabını tanıtmıştı. Şimdi ise bir başka kitabıyla, Kelime Defteri ile karşınızdayız.

Bir Nazan Bekiroğlu sözlüğü!
Kelime Defteri, Nazan Bekiroğlu’nun kaleminden çıkan harika yapıtlara ilham olan kelimelerini, kendi deyimiyle “Kelime Defteri”ni oluşturması üzerine kurulu bir deneme kitabı.
Zaten kapakta da ” edebiyat üzerine denemeler” olarak belirtmiş kitabını.

Kitabı elinize alınca ilk olarak güzel motiflenmiş kapağına bakakalıyorsunuz. Ve kapağın güzelliği sanki yazıların da güzelliği hakkında ipucu veriyor bize.Kitap beş ayrı bölümden oluşuyor ve her bölümde farklı konularda denemeler toplanmış. Ben özellikle “Yazar ve Eser” bölümünü beğendim çünkü Nazan Hoca’nın iyi bir yazar olduğu gibi iyi de bir okuyucu olduğunu geniş bir okuma kartelası olduğunu görmüş oldum. Genellikle okuduğu o kitapları bir sayfada değişik ve okurken ufkumuzu aydınlatacak bilgileri sohbet havasında vermesi bana çok şey kattı.

“Yazı” üzerine yazdığı denemeler de yazının Nazan Bekiroğlu için ne anlama geldiğini bir nebze bize gösteriyor. Yazı yazar için bir zevkten ziyade bir ihtiyaç, bir nefes.Velhasıl kitabımız sıkılmadan okuyacağınız, kelimelerin edebiyata dair yeni anlamlarını keşfedeceğiniz bir deneme kitabı. Bu kitabı da sizinle tanıştırabildiysem ne mutlu bana. 🙂

Keyifli okumalar dilerim.

Kitapmetre- En ucuza nereden alabilirim? Tıkla 

Bu kitabı arkadaşlarınla paylaş:

Bu kitabı okumuş muydun? Düşüncelerini insanlarla paylaş