İçeriğe geç

20.Asır Avrupa ve Biz

20.Asır-Avrupa-ve-Biz-kitap--yorumu
Yazar : Peyami Safa
Sayfa Sayısı : 278
Yayınevi : Ötüken Neşriyat

Ama bu sefer biraz farklı açıdan bakalım yazarımız Peyami Safa’ya. 9 kitaptan oluşan Objektif Serisi’nin 8. kitabı olan 20.Asır Avrupa ve Biz adlı kitabı.

Editör Notu : Reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

“Yazar Türk fikir hayatının önemli temsilcilerindendir. İnsanlığın geçmişinden gelen temel sorular üzerine düşünen engin ufku ve zekası ile bir mütefekkirdir. Tahlil ve tenkitleri ile birçok Türk aydınının henüz üzerine kafa yormadığı meseleleri çeşitli gazete ve dergilerde yorumlamış ve biz günümüz insanına uçsuz bucaksız bir kültür deryası bırakmış saygıdeğer bir şahsiyettir. Kendisi 1899 doğumlu olup 1961 yılında vefat etmiştir.” desem hemen o gelir akla.

Hadi canım sen de! Peki ya Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Fatih-Harbiye… Aman ha Cingöz Recai’yi unutma.

20.Asır Avrupa ve Biz içerisinde, gazete ve mecmualarda kitabın isminden de anlaşıldığı gibi 20.Asır Avrupa ‘sı ile Türk insanını yer yer kıyaslayarak bazen tenkit ya da tahlillerle inkılaplar çerçevesinden de bakarak yayımladığı yazılar mevcut.

Ötüken Yayınları‘ndan okuduğum bu eser size birçok sorunun cevabını vereceği gibi kelime haznenizi de arttıracaktır.

Editör Notu : Reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

İnanmaya devam edin…

Daha önce tanıtmış olduğum Küçük Kara BalıkBilinmeyen Bir Kadının MektubuSisifos SöyleniBir Şeftali Bin Şeftali yazılarıma kitap isimlerinin üzerine tıklayarak göz atabilirsiniz.

Kitapmetre – En ucuza nereden alabilirim ? Tıkla
Bu kitabı arkadaşlarınla paylaş:

Bu kitabı okumuş muydun? Düşüncelerini insanlarla paylaş