İçeriğe geç

Türklerin Tarihi 1-2

Türklerin-Tarihi-ortaylı-kitap-yorumu
Yazar : İlber Ortaylı
Sayfa Sayısı : 608 ( 320 + 288 )
Yayınevi : Timaş Yayınları

Türklerin Tarihi soru-cevap tarzında kaleme alınmış, akademik bilgileri kısa ve öz bir şekilde ele alan, 2 kitaptan oluşan bir set.

Tarih konusunda önemli bir yere sahip olan İlber Hoca‘nın merak edilen ve merak edilmesi gereken konuları kaynakları tarafsızca süzerek okuyucunun ilgisine sunduğu, kaleme alınma tarzıyla sanki yazarla konuşuyormuş havası veren ve okuyucuyu aktif tutan bir anlatıma sahip Türklerin Tarihi .

Birinci kitabında Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan önceki Türklere eğiliyor ve çok söz edilmeyen konulara değiniyor. İslamiyetin kabul ediliş süreci, İranlılar ve Araplar ile olan ilişkiler, Türklerin medeniyet tarihindeki yeri vb. konularda yerli-yabancı birçok kaynağın ışığında doğruya en yakın yorumu yapıyor ve bilgi veriyor.

Editör Notu : Reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

İkinci kitabında ise Osmanlı’nın kuruluşundan II.Bayezid’e kadar olan süreci, tarihte Türklerin yeri, Timur ve Fetret Devri hakkında önemli bilgiler, Osmanlı’nın bir İslam İmparatorluğu değil de III. Roma İmparatorluğu vazifesi gördüğü gibi gerçekleri dile getiriyor.

Popülizmden uzak, nitelikli tarih bilgisine ulaştıran ve tarih okumanın nasıl olması gerektiği hakkında önemli dersler veren değerli bir yapıt. Keyifli okumalar…

Kitapmetre – En ucuza nereden alabilirim ? Tıkla (1.kitap)
Kitapmetre – En ucuza nereden alabilirim? Tıkla (2.kitap)
Alperen Toprak‘ın Diğer Yazıları
Bu kitabı arkadaşlarınla paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.