İçeriğe geç

Deli Misin Sen ?

Deli-Misin-Sen

Deli Misin Sen ? Her zaman kafamızda tutacağını düşündüğümüz bir fikir vardır. Ama ya paramız yoktur ya da zamanımız. Bazen de cesaretimiz yoktur çünkü risk almak hayatımızın akışına ters geliyor. Bir noktadan sonra ya fikrimizin aynısının veya bir benzerinin yapıldığını görüp hayıflanmakla veya hala nasıl yapılmadığının şaşkınlığıyla zamanı geçirir dururuz. Genelde durum insanlar için böyledir ama bazıları o riski bazısı dipteyken bazısı da tepedeyken dibe inmeyi göze alarak gerçekleştirir. Ve başarılı olanlar tarih sahnesine adını yazdırır. Deli Misin Sen ? de o isimlerden 10’uyla kısa kısa röportajlar yapılmış ve hikayeleri derlenmiş.

Editör Notu : Reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

Bu isimler 2001’de internet ülkemizde çok sınırlı şekilde kullanılırken Amerika’dan dönüp online yemek siparişi üzerine YemekSepeti sitesini kuran Nevzat Aydın; siyaset geçmişi ve başarılı banka işlerine bir yenisi “Hopi” yi ekleyen Cem Boyner; 90’ların ortasında klasik mesai anlayışına uygun olmadığını düşünüp yapacağı işi öğrenmek için ücretsiz olarak çalışan ve sonunda BigChefs’i kuran Gamze Cizreli; muhabirlikten televizyon kanalı sahibi olmaya uzanan yolun sahibi Acun Ilıcalı; sokak simidinden dünya markası çıkaran Simit Sarayı kurucularından Abdullah Kavukçu; klasik bir tekstilci iken şu an ülkemizde her il-ilçede ve dünyada birçok ülkede şubesi bulunan LC Waikiki’nin sahibi Vahap Küçük; ülkenin son yıllardaki örnek işleriyle damga vuran spor kulübü Altınordu SK başkanı Mehmet Özkan; 20 yılda 20 şirketin battığı havacılık sektöründe iz bırakan Pegasus Havayolları ve Ali Sabancı; durağan sinema sektörünü bulunduğu noktadan çıkaran ve bu aralar gündemde olan Mars Sinema ve kurucularından Muzaffer Yıldırım; ve son olarak Mey İçki’yle sektöre damga vuran yöneticisi Galip Yorgancıoğlu.

Bu isimlerin bazılarını biliyoruz ama markaların hepsini bildiğimiz bir gerçek. Çoğunun hikayesini ve kırılma noktalarını ise bilmiyoruz. Deli Misin Sen ? ise kurucularının kendi ağzından yaşadığı ve markalarının köşetaşlarını oluşturan olaylardan bahsediyor.

Editör Notu : Reklamlara tıklayarak bize destek olabilirsiniz.

Deli Misin Sen ?’i okuduktan sonra aldığım en büyük ders ise bir markayı yaratmak ve büyütmek kadar doğru insanlarla doğru zamanlarda işbirliği yapmak ve gerekirse doğru zamanda sektörden çıkmak. Ve ayrıca her dönem zamanının ilerisinde olmak için çabalamak.

” Deli Misin Sen ? ” 10 özel hikaye bulunuyor. İçinde bir yerlerde “Benim fikrim var!” diyenlere ilham olmasını ümit ediyor keyifli okumalar diliyorum.

Daha önce yazdığım yazılara ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

KitabınaBak – Bu kitabı en ucuza nereden alabilirim? Tıkla !

Bu kitabı arkadaşlarınla paylaş:

Bu kitabı okumuş muydun? Düşüncelerini insanlarla paylaş